Главная > Законодательство > ДБН В.1.2-7-2008

6.3.1.7.3 Системи підпору повітря (див. 6.2.3.4.2 г) 
Ця система зазвичай містить: вентилятори (у тому числі допоміжні вентилятори для подавання повітря в зону нагнітання; повітропроводи; вентиляційні отвори для виходу повітря; джерела живлення, у тому числі аварійне джерело живлення, автоматичні чутливі елементи (наприклад, димові сповіщувачі) або ручні вимикачі для приведення системи в аварійний режим роботи; протипожежні/димові клапани у відгалуженнях від системи повітропроводів, якщо ця система розташована за межами захищеного приміщення; решітки і дифузори. 
6.3.1.8 Вироби й елементи обладнання для евакуації 
6.3.1.8.1 Обладнання аварійного освітлення (аварійне освітлення, освітлення шляхів евакуації) (див. 6.2.5.2 в, 8) 
Обладнання аварійного освітлення складається з: 
а) освітлювальних пристроїв (які підключаються до центрального аварійного джерела живлення або забезпечуються автономними джерелами живлення, у тому числі зарядними пристроями), електричних з'єднань з елементами для захисту, контролю і переключення (передачі і відключення) та/або 
б) набору люмінесцентних знаків, що світяться (позначення вихідних дверей і покажчики напрямку руху), щоб у разі виходу з ладу нормального освітлення (наприклад, через пошкодження системи енергопостачання), забезпечити достатній рівень освітлення. 
6.3.1.8.2 Позначення знаками безпеки (див. 6.2.5.1 в), 9) 
Евакуаційні виходи обладнують знаками, які складаються з літер або символів. Вони можуть освітлюватись або засобами аварійного освітлення (внутрішнього чи зовнішнього), вмонтованими у знаки, або матеріалами, що самостійно світяться.  
Критерії експлуатаційних характеристик: знаки повинні бути також видимі у разі виходу з ладу джерела живлення. 
6.3.1.8.3 Пристрої безпеки, що встановлюються на дверях: 
а) двері на шляхах евакуації, які зачиняються 
Пристрої безпеки для дверей на шляхах евакуації (наприклад, вихідних дверей), які можуть бути зачинені в звичайному режимі, повинні забезпечувати можливість проходження крізь них людей під час евакуації без використання ключів або будь-яких інших інструментів і без затримки звільнення евакуаційного виходу. 
Механізм замикання (наприклад, аварійні засувки тощо) може розблоковуватись автоматично і вручну, але в разі збою джерела живлення він має бути автоматичним. Автоматичне розблокування може поєднуватись із приведенням у дію автоматичної установки виявлення пожежі або автоматичної установки пожежогасіння, а в разі ручного відчинення може здійснюватись із центрального пункту та/або біля самих дверей; 
б) двері, що відчиняються і зачиняються автоматично 
Пристрої безпеки для дверей, які відчиняються і зачиняються автоматично в звичайному режимі, повинні забезпечувати їх легке відчинення вручну у разі виходу з ладу джерела живлення так, щоб люди могли безпечно залишити об'єкт. 
У звичайному режимі ці двері приводяться в дію за допомогою таких сигналів, як світлові промені, сенсорні килимки тощо. В разі виходу з ладу джерела живлення, призначеного для відчинення або формування сигналу для приведення в дію, двері повинні відчинялись автоматично або легко відчинятись вручну так, щоб люди могли безпечно залишити об'єкт. 
Експозиція/дія: 
– кліматичні умови навколишнього середовища всередині приміщення; 
– зусилля розблокування системи зачинення дверей. 
Критерії експлуатаційних характеристик: можливість відчинення заблокованих і зачинених дверей на шляхах евакуації вручну людьми або автоматично, без використання ключів або інших інструментів тощо. 
Автоматичне розблокування зачинених дверей у разі виходу з ладу основного джерела живлення. 
6.3.1.9 Протипожежне обладнання 
6.3.1.9.1 Пожежні кран-комплекти (див. 6.2.3.3.2 г), 1) 
Пожежний кран-комплект складається з стаціонарних блоків, змонтованих на стінах або в шафах, постійно з'єднаних з системою водопостачання. Стаціонарні блоки складаються зі з'єднувальної головки, вентиля з індикатором тиску, котушки з напівжорстким водяним рукавом або плоскоскладуваним (напірним) рукавом з опорою і насадкою. 
6.3.1.9.2 Пристрої пожежних стояків (пожежних магістралей) 
Це обладнання призначене для сприяння боротьбі з пожежею на об'єкті завдяки можливості приєднання пожежних рукавів у передбачених проектом місцях на об'єкті для забезпечення надійного і достатнього водопостачання. Стояк може бути постійно заповнений водою (водонаповненим) або бути порожнім (сухотрубний стояк) доти, доки його не заповнить пожежно-рятувальний підрозділ; 
а) сухотрубні стояки/магістралі 
Пристрій складається з трубопроводів із запірними кранами, вихідними патрубками і з'єднувачами у передбачених проектом місцях і впускним патрубком із зворотнім клапаном на рівні землі для підключення до насосної системи пожежно-рятувального підрозділу; 
б) водонаповнені стояки/магістралі 
Пристрій складається з таких же елементів, що вказані вище в пункті (а). Цей вузол стаціонарно підключений до джерела надійного і достатнього водопостачання, що включає насосний вузол. 
Експозиція/дія: кліматичні умови навколишнього середовища – тиск води. 
Критерії експлуатаційних характеристик: здатність забезпечувати джерело надійного і достатнього водопостачання для боротьби з пожежею у передбачених проектом місцях на об'єкті із засобами для приєднання рукавів. 
6.3.1.9.3 Обладнання пожежних гідрантів (див. 6.2.6.2 к) 
Це обладнання складається з гідрантів (наземних чи підземних), підключених до труб основної магістралі водопостачання і розташованих у відповідних місцях. Наземні гідранти можуть бути заповнені або не заповнені водою. 
Не заповнений водою наземний гідрант складається з пустотілого стояка (головки), змонтованого над рівнем землі і оснащеного з'єднувальними випускними патрубками, вентилем, що під'єднується за допомогою фланців до труби магістралі водопостачання і, за необхідності, втулки, що з'єднує головку з вентилем і приводить у дію клапан вентиля. Постійно заповнений водою наземний гідрант складається з стояка, оснащеного з'єднувальними випускними патрубками з робочим клапаном і з'єднувальним фланцем. Підземний гідрант складається з вентиля(ів) та з'єднувального випускного патрубка (патрубків) у підземній камері з кришкою на поверхні. 
6.3.1.9.4 Обладнання ліфтів для транспортування пожежних підрозділів (див. 6.2.6.2 л) 
Обладнання ліфтів для транспортування пожежних підрозділів зазвичай складається з: кабіни ліфта з розташованим у стелі люком, протипожежних дверей шахти ліфта, системи протидимного захисту, основного джерела живлення (електричного або гідравлічного); аварійного джерела живлення для використання в разі виходу з ладу основного джерела, яке може забезпечити роботу ліфта протягом заданого проміжку часу; двигуна; несучих тросів або підйомників; напрямних рейок; системи керування; аварійної системи зв'язку; пристрою безпеки для запобігання некерованому опусканню (падінню) кабіни ліфта; електричних кабелів/гідравлічного трубопроводу; амортизаторів. 
6.3.1.9.5 Обладнання аварійного зв'язку (див. 6.2.6.2 м) 
Обладнання аварійного зв'язку складається з центрального (пожежного) пункта, оснащеного аварійним джерелом живлення, до якого підключена мережа гучномовців, двосторонніх телефонів, кнопок голосового виклику або з інших відповідних пристроїв. 
Експозиція/дія: стандартний температурний режим (для приміщення і для електричного обладнання та обладнання зв'язку). 
Критерії експлуатаційних характеристик: 
– здатність підтримувати зв'язок між визначеними місцями в межах об'єкта; 
– здатність обладнання виконувати свої функції в разі виходу з ладу основного джерела живлення. 

6.3.2  Експлуатаційні характеристики та оцінювання відповідності
        будівельних виробів 
6.3.2.1 Експлуатаційні характеристики виробів 
Наскільки це можливо на практиці, характеристики виробів повинні описуватись у вигляді показників експлуатаційних характеристик у нормативних документах категорії В. Методи розрахунку, вимірювання і випробування (де це можливо) разом із критеріями відповідності повинні подаватись або у відповідних нормативних документах, або у посиланнях, які містяться в цих документах. 
Визначення експлуатаційних характеристик виробу повинно бути сумісним з принципами перевірки відповідності основній вимозі. 
6.3.2.2 Оцінювання відповідності виробів 
Оцінювання відповідності виробів означає, що дотримуються положень і процедури, викладених у технічному регламенті. Ці положення служать для підтвердження відповідності експлуатаційних характеристик виробу вимогам відповідного нормативного документа з належною вірогідністю. 
У технічних завданнях повинні бути вказівки стосовно процедур оцінки відповідності в рамках технічного регламенту. 

|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|
|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|