Главная > Законодательство > ДБН В.1.2-7-2008

6.3.1.3.5.4 Фальш-підлоги 
У цьому розділі розглядається фальш-підлога, що використовується у конструктивному з'єднанні з перекриттям, яке розташоване під нею. 
Експозиція/дія: вогневий вплив (визначається в дорученні на розроблення нормативного документа) знизу фальш-підлоги (тобто всередині порожнини). 
Критерії експлуатаційних характеристик: несуча здатність, цілісність та теплоізолювальна здатність. 
Класифікація: визначається в дорученні на розроблення нормативного документа. 
6.3.1.3.5.5 Протипожежні двері та ворота (жалюзі) і пристрої для їх зачинення (включаючи такі, що містять засклення та металеві вироби кріплення) 
У цьому розділі викладено конкретні вимоги до вогнестійкості дверей, у тому числі таких, що містять засклення. 
Експозиція/дія: стандартний температурний режим. 
Критерії експлуатаційних характеристик: 
– цілісність Е; 
– цілісність та теплоізолювальна здатність (вимоги до теплоізолювальної здатності біля крайових зазорів можуть бути знижені до рівня, за якого виключене загоряння горючих поверхневих покриттів з боку, що не зазнає вогневого впливу) ЕІ; 
– самозачинення С; 
– цілісність і випромінювання (тільки для елементів, до яких не висуваються вимоги до теплоізолювальної здатності І) EW. 
Класифікація: 
– EI 15; EI 30; EI 45; EI 60; EI 90; EI 120; EI 180; EI 240; 
– EW 30; EW 60; 
– E 15; E 30; E 45; E 60; E 90; E 120; E 180; E 240. 
Пристрої для зачинення 
У цьому розділі також розглядаються вимоги щодо забезпечення самозачинення дверей та воріт, які є частиною протипожежної перешкоди в разі виникнення вогню та/або диму. 
Двері та ворота зачиняються пристроями для зачинення або після кожного відчинення чи лише в разі виникнення пожежі. Механізмами зачинення, які призначені для роботи лише в разі виникнення пожежі, є системи постійного утримання дверей у відчиненому стані або пристрої для зачинення дверей, які вільно рухаються. Вони повинні забезпечувати надійність замикання навіть у разі відмови енергопостачання. Це обладнання може додатково оснащуватись пристроєм для відчинення. 
До складу системи постійного утримання дверей у відчиненому стані може входити пожежний сповіщувач (наприклад, тепловий та/або димовий), пристрій розблокування, механізм фіксації відкритого положення та джерело живлення. Спрацювання пристрою розблокування в разі пожежі або з будь-яких інших причин розблокування (наприклад, ручна дія) повинне забезпечувати замикання стулок дверей за допомогою їх механізму зачинення. Функціонування системи  постійного утримання дверей у відчиненому стані залежить від надійності її систем виявлення і розблокування та сумісності елементів. 
Пристрій зачинення дверей не заважає вільному руху дверей у звичайному режимі, але в разі пожежі він спрацьовує для зачинення дверей. 
Необхідно враховувати термін експлуатації пристрою для зачинення (див. розділ 7). 
Експозиція/дія: умови навколишнього середовища. 
Критерії експлуатаційних характеристик: 
– здатність розблоковувати системи утримання у відкритому положенні дверей і воріт і забезпечувати надійне їх зачинення в разі пожежі або виходу з ладу джерела живлення; 
– здатність зачиняти двері з будь-якого кута та долати опір, наприклад, клямки. 
Необхідно враховувати термін експлуатації. 
6.3.1.3.5.6. Двері шахт ліфтів (в тому числі, з заскленням) 
Експозиція/дія: стандартний температурний режим. 
Критерії експлуатаційних характеристик: 
– цілісність Е; 
– цілісність та теплоізолювальна здатність (вимоги до теплоізолювальної здатності біля крайових зазорів можуть бути знижені до рівня, за якого виключене загоряння горючих поверхневих покриттів з боку, що не зазнає вогневого впливу) ЕІ; 
– цілісність і випромінювання (тільки для елементів, до яких не висуваються вимоги до теплоізолювальної здатності І) EW. 
Класифікація: 
– EI 15; EI 30; EI 45; EI 60; EI 90; 
– EW 30, EW 60; 
– E 15; E 30; E 45; E 60; E 90. 
6.3.1.3.5.7 Засоби для зачинення прорізів для конвеєрів та стрічкових транспортерів  
У цьому розділі регламентуються вимоги до засобів для зачинення, які в разі пожежі зачиняють прорізи у протипожежних перешкодах, таких як стіни і перекриття, крізь які проходять конвеєрні системи. Необхідно використовувати спеціальні пристрої для того, щоб предмети, які рухаються на конвеєрі, не пошкоджували засобу зачинення або не перешкоджали його ефективному функціонуванню, особливо в разі виходу з ладу енергозабезпечення. 
Безпечне та ефективне зачинення таких прорізів може досягатись тільки в разі ретельно скоординованого функціонування механічної та електричної частин засобу для зачинення конвеєрної системи та її складових частин. 
Експозиція/дія: стандартний температурний режим. 
Критерії експлуатаційних характеристик: 
– цілісність Е; 
– цілісність і теплоізолювальна здатність (вимоги до ізолювання краєвих щілин можуть зменшуватись до рівня, за якого виключається загоряння поверхні горючого матеріалу, яким облицьована поверхня з боку, протилежного дії вогню) ЕІ; 
– самозачинення С. 
Класифікація: 
– EI 15, EI 30, EI 45, EI 60, EI 90, EI 120, EI 180, EI 240; 
– E 15, E 30, E 45, E 60, E 90, E 120, E 180, E 240. 
Необхідно враховувати термін експлуатації засобів для зачинення. 
6.3.1.3.5.8 Ущільнення проходів для кабелів та труб 
Необхідно оцінювати: 
– вплив таких проходів на характеристики цілісності і теплоізолювальної здатності протипожежної перешкоди; 
– цілісність і теплоізолювальну здатність системи ущільнення проходів;  
– теплоізолювальну здатність комунікацій, які прокладаються, і в разі необхідності, їх цілісність. 
Експозиція/дія: 
а) стандартний температурний режим; 
б) проникнення полум'я (якщо це необхідно, див. примітку нижче). 
Критерії експлуатаційних характеристик: 
– цілісність Е; 
– цілісність і теплоізолювальна здатність ЕІ. 
Примітка. Під час прийняття рішень відносно критеріїв експлуатаційних характеристик необхідно враховувати способи, якими вогонь (в тому числі, мале полум'я) може передаватись крізь протипожежні перешкоди. Ці способи можуть включати: 
– проникнення вогню крізь нещільності між комунікацією та ущільненням або між ущільненням і протипожежною перешкодою, крізь яку вони проходять, або крізь проріз, утворений у самій комунікації чи в матеріалі протипожежного ущільнення; 
– дію вогню, що призводить до неприпустимого зростання температури поблизу проходу на поверхні протипожежної перешкоди, яка не зазнає дії вогню; 
– дію вогню, що призводить до неприпустимого зростання температури на поверхні комунікації у протипожежному відсіку, який не зазнає впливу вогню, або температури на поверхні системи ущільнення проходу, що не зазнає впливу вогню. 
Класифікація: 
– EI 15, EI 30, EI 45, EI 60, EI 90, EI 120, EI 180, EI 240; 
– E 15, E 30, E 45, E 60, E 90, E 120, E 180, E 240. 
6.3.1.3.5.9 Канали і шахти для інженерних комунікацій 
У цьому розділі розглядається вогнестійкість каналів і шахт для інженерних комунікацій, у тому числі отворів для їх технічного обслуговування. Це елементи будівель, які відокремлені від решти конструкції і призначені для розташування в них усіх видів комунікацій і обладнання. Їх вогнестійкість стосується поширення вогню від одного протипожежного відсіку до іншого. Розташування зразка під час випробування має відповідати тому, що існує на практиці. 
Експозиція/дія: стандартний температурний режим. 
Критерії експлуатаційних характеристик: цілісність і теплоізолювальна здатність ЕІ. 
Класифікація: ЕІ 15, ЕІ 30, ЕІ 45, ЕІ 60, ЕІ 90, ЕІ 120, ЕІ 180, ЕІ 240. 

|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|
|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|