Главная > Як одержати дозвiл вiд органiв державного пожежного нагляду

60) Де і як розміщують  вогнегасники


Вогнегасники  встановлюють у легко  доступних  і помітних  міс- цях, а також поблизу місць ймовірного займання. Належить захисних приладів, а також хімічно агресивних речовин (середовища), які можуть негативно позначитися на їхній працездатності.
Переносні  вогнегасники  прикріплюють до вертикальних кон- струкцій  за допомогою  кронштейнів.  Відстань  від нижнього  торця вогнегасника   до  рівня  підлоги  не  повинна  перевищувати  1,5 м. Також вогнегасники  можна встановлювати у шафах пожежних  кра- нів, на пожежних  щитах чи стендах, підставках  чи спеціальних тум- бах.
Вогнегасник  встановлено  правильно,  якщо його добре видно з різних точок приміщення, якщо його зручно обслуговувати й вико- ристовувати  і якщо маркувальні  написи на його корпусі можна лег- ко прочитати.  Якщо йдеться про приміщення, у яких люди не пере- бувають постійно, то вогнегасники потрібно встановити ззовні, напри- клад, біля входу до приміщення.

61) Як переконатися, що придбану  продукцію протипожежного призначення сертифіковано й дозволено використовувати
Усі  види  пожежної   техніки  та  протипожежного  устаткування, що їх використовують для запобігання  пожежам  та для їх гасіння, повинні  мати державний  сертифікат  відповідності та позначку — знак відповідності.
Продукцію протипожежного призначення варто купувати лише в тому разі, якщо вона пройшла сертифікацію.